Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą –12.08.2018r.


1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

• O godz. 17:30 Nieszpory Niedzielne.

2. Dzisiejsza taca jest zbierana przez naszą Radę Parafialną z przeznaczeniem na remont dachu Nowego Kościoła.

3. Nabożeństwo Fatimskie w poniedziałek po wieczornej Mszy św.

4. We wtorek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.

5. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza we wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17:00 oraz na Mszę św. w intencjach Radia i Telewizji Trwam, po Mszy św. spotkanie z opiekunem w Domu Katechetycznym.

6. W środę, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak, jak w każdą niedzielę. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Kolekta z uroczystości Wniebowzięcia NMP przeznaczona jest na budowę i remont kościołów w Archidiecezji.

7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:30.

8. W piątek wspomnienie św. Jacka.

9. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

10. Domowy Kościół przygotowuje bukiety na uroczystość Matki Bożej Zielnej. Prosimy o przynoszenie kwiatów i ziół oraz pomoc przy ich przygotowaniu w dniu 14 sierpnia br. po wieczornej Mszy św.

11. Przypominamy, że w środę, 12 września 2018 r., w naszej bibliotece od godz. 18:30 udzielane będą bezpłatne porady prawne.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Dobrodziejom za wszelkie ofiary złożone na cele parafialne.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

14. Pozdrawiamy korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Lech Antosik. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.