Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Adwentu – 16.12.2018r.

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

• Katecheza dla Maluchów po Mszy św. o godz. 10:30.
• O godz. 17:30 Nieszpory Niedzielne.

2. Dzisiaj rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe, które prowadzą oo. Oblaci z Parafii NMP Królowej Pokoju na Popowicach. Plan rekolekcji znajduje się na tablicach ogłoszeń. Spowiedź św. rekolekcyjna w środę, 19 grudnia, w godz. od 8:00 do 10:00 i od 16:00 do 19:00. Zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w naszych rekolekcjach.

3. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. A w sobotę o godz. 7:00. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza dzieci z lampionami.

4. W tym tygodniu; w środę, czwartek i piątek przypadają Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:30.

6. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II w sobotę po wieczornej Mszy św.

7. W ubiegłą niedzielę taca była zbierana przez naszą Radę Parafialną z przeznaczeniem na remont dachu Nowego Kościoła. Zebrano kwotę: 16820,22 zł; 21 euro i 2 dolary amerykańskie. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabywać Opłatki wigilijne, a także świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Informujemy, że jest to jedyny sposób rozprowadzania poświęconych Opłatków w naszej parafii. Ofiary z Opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

9. Tradycyjnie, jak co roku Parafialny Zespół Caritas zbiera żywność do paczek dla najbardziej potrzebujących. Dary prosimy składać do kosza przy ołtarzu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

10. Młodzież z KSM-u rozprowadza kartki Bożonarodzeniowe. Dochód przeznaczony jest na wyjazd rekolekcyjny młodzieży z naszej Parafii.

11. Przypominamy, że w środę, 9 stycznia 2019 r., w naszej bibliotece od godz. 18:30 udzielane będą bezpłatne porady prawne.

12. Domowy Kościół zaprasza małżeństwa, które chciałyby uroczyście obchodzić jubileusze małżeńskie z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, na Mszę św. w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 12:00. Prosimy o zgłaszanie okrągłych rocznic w zakrystii.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: śp. Danuta Kuc i śp. Jolanta Mróz. Polećmy je miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.