Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą –25.06.2017r.


1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze, dziękujemy za Boże miłosierdzie i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach. Dziś wielu ludzi próbuje urządzać świat i swoje życie bez Pana Boga albo wbrew Bogu. Pamiętajmy, że Serce Jezusowe jest jedynym źródłem zdolnym rozgrzać serca ludzi do miłość Pana Boga i bliźniego.

• O godz. 17:30 Nabożeństwo Czerwcowe.
• O godz. 19:00 w kościele przygotowanie do Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych dzieci, które zostaną ochrzczone w miesiącu lipcu.

2. Parafia pw. Macierzyństwa NMP przy ul. Pilczyckiej 139 zaprasza dzisiaj o godz. 21:00 na Apel Jasnogórski i projekcję filmu „Fatima. Orędzie wciąż aktualne”.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:30.

4. W środę wspomnienie św. Ireneusza, bpa i męczennika.

5. Nabożeństwo do św. Charbela w środę po wieczornej Mszy św.

6. W czwartek 29 czerwca, uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00, 9:00 i 18:00. W tym dniu składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża.

7. W tym tygodniu przypada Pierwsza Sobota miesiąca. O godz. 7:00 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi, po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i medytacja pierwszosobotnia. Odwiedziny chorych od godz. 9:00.

8. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę o godz. 16:45.

9. Przypominamy, że w środę, 12 lipca 2017 r. w naszej bibliotece od godz. 18:30 udzielane będą bezpłatne porady prawne.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim dobrodziejom za wszelkie ofiary złożone na cele parafialne.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

12. Wszystkim, którzy noszą imię: Piotr lub Paweł, a szczególnie naszemu Księdzu Piotrowi i p. Organiście życzymy wszelkiej pomyślności oraz wytrwania w wierze za przykładem ich niebieskich patronów.

13. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Wykorzystajmy ten okres, aby odnowić nie tylko nasze siły fizyczne, ale także duchowe. Pamiętajmy, że Chrystus oczekuje od nas modlitwy i udziału we Mszy św. w każdą niedzielę – także w czasie wakacyjnego wypoczynku. Niech wakacje będą dla wszystkich czasem bezpiecznym, pogodnym i radosnym. Pozdrawiamy wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii.

14. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Francesco Pisoni i śp. Kazimierz Kalinowski. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.