Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 15.10.2017r.


1. Dzisiaj w naszej wspólnocie przeżywamy uroczystość odpustową. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12:00, przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi ks. prof. Stanisław Araszczuk, Profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i Proboszcz parafii św. Tadeusza Apostoła w Legnicy. Bezpośrednio po Sumie rozpocznie się festyn parafialny w programie którego przewidziano wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

• Dziś nie będzie Katechezy dla Maluchów.
• O godz. 17:15 Nabożeństwo Różańcowe.

2. Przypominamy, że dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 13:15.

3. Dzisiejsza taca zbierana jest przez naszą Radę Parafialną z przeznaczeniem na remont dachu Nowego Kościoła.

4. Codziennie przez cały październik Nabożeństwa Różańcowe: w dni powszednie rano o godz. 6:30 i 17:15. W niedzielę o godz. 17:15. Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17:15. Wiernych, którzy nie mogą brać udziału w nabożeństwach różańcowych, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.

5. W poniedziałek uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Jadwigi.

6. We wtorek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męczennika.

7. W środę, 18 października, święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Jest to również święto patronalne, dzień imienin naszego Księdza Łukasza, któremu składamy najlepsze życzenia obejmując Go naszą modlitwą.

8. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:30.

9. W piątek wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.

10. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła. Ofiary składane na tacę przeznaczymy na materialną pomoc misjom i misjonarzom.

11. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00.

12. Zbliża się listopad, miesiąc poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. Przy Ołtarzu Nowennowym wystawione zostały specjalne kartki wspominkowe, na których możemy wypisać imiona naszych zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu miłosierdziu we wspólnej modlitwie.

13. Do 22 października prosimy zgłaszać, w formie pisemnej, kandydatów do Rady Parafialnej. Wybory nowej Rady odbędą się 5 listopada br.

14. Przypominamy, że w środę, 8 listopada 2017 r., w naszej bibliotece od godz. 18:30 udzielane będą bezpłatne porady prawne.

15. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim dobrodziejom za wszelkie ofiary złożone na cele parafialne.

16. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Krystyna Jagodzińska, śp. Helena Bęben – Jaworska, śp. Czesław Brajczewski, śp. Kazimierz Marczak i śp. Helena Sobieszek. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.