Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie na I Niedzielę Wielkiego Postu – 18.02.2018r.


1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.

• Katecheza dla Maluchów po Mszy św. o godz. 10:30.
• O godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym. W czasie nabożeństawa będzie zbierana taca, którą przeznaczymy na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

2. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele:
– Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek po Mszach św. o godz. 7:00 i 18:00.
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.
Zapraszamy wszystkie grupy i wspólnoty modlitewne do zaangażowania się w przygotowanie wieczornych nabożeństw Drogi Krzyżowej. Szczegóły u ks. Piotra.

3. Przypominamy, że wraz ze Środą Popielcową rozpoczął się także czas tzw. Komunii świętej wielkanocnej, który potrwa aż do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Pamiętajmy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym. Codziennie przed i podczas Mszy Świętej jest możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej. Na te największe chrześcijańskie święta oczyśćmy nasze serca, uczyńmy je gotowymi na przyjęcie zmartwychwstałego Pana.

4. Dzisiaj po każdej Mszy św. Domowy Kościół rozprowadza program spotkań dla małżeństw, tj. III edycja „Zatrzymaj się w biegu”, które rozpoczną się 2 marca br.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:30.

6. W czwartek święto Katedry Świętego Piotra.

7. Katecheza dla Dorosłych w czwartek po wieczornej Mszy św. w Domu Katechetycznym.

8. Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Tego dnia, jak co roku, będziemy mogli złożyć do puszek ofiary na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.

9. W ubiegłą niedzielę taca była zbierana przez naszą Radę Parafialną z przeznaczeniem na remont dachu Nowego Kościoła. Zebrano kwotę: 12.447, 18 zł. Wszyskim Darczyńcom serdecznie dziękujemy.

10. Wszystkich Parafian zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz naszej Parafii. Przy wyjściach z kościoła znajdują się informacje o sposobie przekazywania 1%, numer KRS:0000328521 i dopisek: „dla parafii św. Jadwigi na Kozanowie”, który należy umieścić na deklaracji podatkowej, żeby środki zostały przekazane naszej Parafii.

11. Przypominamy, że w środę, 14 marca 2018 r., w naszej bibliotece od godz. 18:30 udzielane będą bezpłatne porady prawne.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Dobrodziejom za wszelkie ofiary złożone na cele parafialne.

13. Caritas Parafialna rozprowadza paschaliki, a młodzież z KSM-u kartki Wielkanocne.

14. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Jan Jankowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.