Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą –07.10.2018r.


1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

• Katecheza dla Maluchów po Mszy św. o godz. 10:30.
• Zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 16:45.
• O godz. 17:15 Nabożeństwo Różańcowe.
• Pierwsze spotkanie dla Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania o godz. 19:00 w kościele.

2. Codziennie przez cały październik Nabożeństwa Różańcowe: w dni powszednie rano o godz. 6:30 i 17:15. W niedzielę o godz. 17:15. Różaniec dla dzieci w poniedziałek, środę, piątek i niedzielę o godz. 17:15. Wiernych, którzy nie mogą brać udziału w nabożeństwach różańcowych, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.

3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza we wtorek na modlitwę różańcową o godz. 17:15, a potem na Mszę św. i spotkanie formacyjne w Domu Katechetycznym.

4. Spotkanie Grupy Kresowej w środę, o godz. 17:00 w Klubie „Tęcza” na Popowicach.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Nabożeństwem Różańcowym o godz. 17:15.

6. W sobotę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.

7. Spowiedź św. przedodpustowa w piątek i sobotę od godz. 17:00.

8. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną, ubogą młodzież.

9. W niedzielę, 14 października, będziemy pamiętali o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. To ich dzień – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą.

10. Wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież, zapraszamy na sumę odpustową w niedzielę, 14 października, o godz. 12:00. Po Mszy św. odbędzie się Festyn Parafialny w programie którego częstowanie „Stópkami św. Jadwigi”, a także wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Panie prosimy o upieczenie ciast i przyniesienie ich do pomieszczeń Caritas w sobotę, 13 października od godz. 17:00. Przypominamy, że w tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 13:15, a intencje mszalne z tej godziny zostaną odprawione o godz. 12:00.

11. Informujemy, że w tym miesiącu, ze względu na Dzień Papieski, taca na remont dachu Nowego Kościoła będzie zbierana w trzecią niedzielę października.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim dobrodziejom za wszelkie ofiary złożone na cele parafialne.

13. Przypominamy, że w środę, 10 października 2018 r., w naszej bibliotece od godz. 18:30 udzielane będą bezpłatne porady prawne.

14. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Waldemar Kłoczko, śp. Ryszard Rachtan i śp. Władysława Kak. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.