Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 10.12.2017r.


1. W drugą niedzielę Adwentu słyszymy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia.

• Katecheza dla Maluchów po Mszy św. o godz. 10:30.
• O godz. 17:30 Nieszpory Niedzielne.

2. Dzisiaj rozpoczęliśmy w naszej Parafii rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. Cherubin Żyłka, franciszkanin z Zakonu Braci Mniejszych. Plan rekolekcji znajduje się na tablicach ogłoszeń. Spowiedź św. rekolekcyjna w środę, 13 grudnia, w godz. od 8:00 do 10:00 i od 16:00 do 19:00. Zapraszamy wszystkich Parafian do licznego udziału w tych ćwiczeniach duchowych.

3. Witamy w naszej Parafii księdza diakona Marcina Wachowiaka z naszego Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego, którzy kontynuuje swoją praktykę duszpasterską.

4. Dzisiaj również przypada Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św., z polecenia Episkopatu Polski, odbywa się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

5. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. A w sobotę o godz. 7:00. Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza dzieci z lampionami.

6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:30.

7. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.

8. W środę przypada również wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

9. Nabożeństwo Fatimskie w środę po wieczornej Mszy św.

10. W czwartek wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora K-ła.

11. Katecheza dla Dorosłych w czwartek o godz. 19:00 w Domu Katechetycznym.

12. Nabożeństwo do św. Jadwigi w sobotę po wieczornej Mszy św.

13. W tym tygodniu; w środę, czwartek i piątek przypadają Kwartalne Dni Modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

14. Taca na remont dachu Nowego Kościoła będzie zbierana w następną niedzielę ze względu na dzisiejszą zbiórkę dla Kościoła na Wschodzie.

15. Przy wyjściu z kościoła można nabywać Opłatki wigilijne, a także świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Informujemy, że jest to jedyny sposób rozprowadzania poświęconych Opłatków w naszej parafii. Ofiary z Opłatków będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

16. Młodzież z KSM-u rozprowadza kartki Bożonarodzeniowe. Dochód przeznaczony jest na działalność młodzieży naszej Parafii.

17. Tradycyjnie, jak co roku Parafialny Zespół Caritas zbiera żywność do paczek dla najbardziej potrzebujących. Dary prosimy składać do kosza przy ołtarzu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

18. Domowy Kościół zaprasza małżeństwa, które chciałyby uroczyście obchodzić jubileusze małżeńskie z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, na Mszę św. w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 12:00. Prosimy o zgłszanie okrągłych rocznic w zakrystii.

19. Przypominamy, że w środę, 10 stycznia 2018 r., w naszej bibliotece od godz. 18:30 udzielane będą bezpłatne porady prawne.

20. Dziś ostatni dzień zapisów na koncert ewangelizacyjny pt: „Wrocławskie Betlejem”, który odbędzie się 12 stycznia 2018 r. w Hali Stulecia o godz. 19:00. Bilety w cenie 40, 60 i 80 zł. Zapisy w zakrystii.

21. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Dobrodziejom za wszelkie ofiary złożone na cele parafialne.

22. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

23. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: śp. Michał Borowski. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.