Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 13.01.2019r.

1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

• Katecheza dla Maluchów po Mszy św. o godz. 10:30.
• Koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Folkowego Gieni Dudki z Nadolic Wielkich dzisiaj po Mszy św. o godz. 18:00. Wszystkich gorąco zapraszamy. Zespół ten gościł już w naszej Parafii w czasie Festynu Parafialnego w czerwcu ubiegłego roku.
• Nabożeństwo Fatimskie po Koncercie Kolęd.

2. Dzisiejsza taca zbierana jest przez naszą Radę Parafialną z przeznaczeniem na remont dachu Nowego Kościoła.

3. W naszej parafii trwają odwiedziny duszpasterskie, zwane „kolędą”. Bardzo dziękujemy za serdeczne i ciepłe przyjęcie podczas wizyty duszpasterskiej. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do Waszych domów i rodzin Boże błogosławieństwo. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16:00, a w soboty od godz. 15:00. W niedzielę i uroczystości kolędy nie będzie. Szczegółowy plan odwiedzin jest umieszczony w internecie i w gablotach ogłoszeniowych.

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:30.

5. Nabożeństwo do św. Jadwigi w środę po wieczornej Mszy św.

6. W czwartek wspomnienie św. Antoniego, opata.

7. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

8. W sobotę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, b-pa.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Dobrodziejom za wszelkie ofiary złożone na cele parafialne.

10. Przypominamy, że w środę, 13. lutego 2019 r., w naszej bibliotece od godz. 18:30 udzielane będą bezpłatne porady prawne.

11. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: śp. Hanna Serafińska i śp. Bogdan Jaworski. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.