Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie na VI Niedzielę Zwykłą – 17.02.2019r.


1. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

• Katecheza dla Maluchów po Mszy św. o godz. 10:30.
• Nieszpory Niedzielne o godz. 17:30.

2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:30.

3. Spotkanie organizacyjne przed naszym Festynem Parafialnym w środę o godz. 19:00 w salce Domu Parafialnego. Zapraszamy wszystkich, którzy zwykle przygotowują to wydarzenie i tych, którzy jeszcze nie mieli okazji uczestniczyć w przygotowaniach.

4. W piątek święto Katedry Świętego Piotra.

5. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II w piątek po wieczornej Mszy św.

6. W sobotę wspomnienie św. Polikarpa, b-pa i męczennika.

7. Przygotowanie do Chrztu św. dla rodziców i chrzestnych dzieci, które zostaną ochrzczone w miesiącu marcu w następną niedzielę o godz. 19:00 w kościele.

8. W ubiegłą niedzielę taca była zbierana przez naszą Radę Parafialną z przeznaczeniem na remont dachu Nowego Kościoła. Zebrano kwotę: 13.839,13 zł oraz 1,40 euro. Wszyskim Darczyńcom serdecznie dziękujemy.

9. Przypominamy, że w środę, 13 marca 2019 r., w naszej bibliotece od godz. 18:30 udzielane będą bezpłatne porady prawne.

10. Wszystkich Parafian zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz naszej Parafii. Przy wyjściach z kościoła znajdują się informacje o sposobie przekazywania 1%, numer KRS:0000328521 i dopisek: „dla parafii św. Jadwigi na Kozanowie”, który należy umieścić na deklaracji podatkowej, żeby środki zostały przekazane naszej Parafii.

11. Centralny Ośrodek Przygotowania Osób Dorosłych do Sakramentu Bierzmowania w Archidiecezji Wrocławskiej informuje, że kolejna edycja kursu rozpocznie się 10 marca br. o godz. 17:30 w budynku Centrum Duszpasterskiego Archidiecezji Wrocławskiej przy ul. Katedralnej 4.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Dobrodziejom za wszelkie ofiary złożone na cele parafialne.

13. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.