Ogłoszenia Duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu  – 24.03.2019r.

 1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.
 • Katecheza dla Maluchów po Mszy św. o godz. 10:30.
 • O godz. 17:00 Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym.
 1. Dziś we we Wrocławiu odbywa się kolejna Wrocławska Niedziela Hospicyjna. Jest to wspólne przedsięwzięcie wszystkich wrocławskich instytucji zajmujących się ludźmi dorosłymi, umierającymi na choroby nowotworowe. Z tej okazji po Mszach św. odbywa się kwesta, która w całości jest przekazywana na potrzeby tych chorych.
 2. W poniedziałek, 25 marca br., przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7:00; 9:00 i 18:00. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Nienarodzonego podczas Mszy św. o godz. 18:00. Deklaracje do wypełnienia w domu znajdują się przy wyjściach z kościoła i u młodzieży z KSM-u. Jutro proszę przynieść odpowiednią część deklaracji i złożyć ją w koszu przy ołtarzu.
 3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17:30.
 4. Nabożeństwo do św. Charbela w czwartek po wieczornej Mszy św.
 5. W czwartek nie będzie Katechezy dla Dorosłych.
 6. W przyszłą niedzielę o 19:00 w kościele przygotowanie do Chrztu św. dla rodziców i chrzestnych dzieci, które zostaną ochrzczone w miesiącu kwietniu.
 7. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach:

– Droga Krzyżowa odprawiana jest w każdy piątek po Mszach św. o godz. 7:00 i 18:00.

– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiane są w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:00.

 1. W V Niedzielę Wielkiego Postu, 7 kwietnia, rozpoczniemy w naszej Parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. prof. Jan Klimek.
 2. Wszystkich, którzy lubią śpiewać zapraszamy w czwartek na godz. 19:30 do Oratorium na próbę śpiewów Liturgii Paschalnej Wielkiej Soboty.
 3. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza w piątek, 29 marca br., o godz. 20:00 do Oratorium na wspólne oglądanie filmu „Pasja”.
 4. Parafialna Caritas zaprasza nas wszystkich do włączenia się w akcję pomocy Jałmużna Wielkopostna 2019. Na stoliku z gazetami i ołtarzu nowennowym znajdują się skarbonki, które wraz z jałmużną składać będziemy w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Caritas rozprowadza również paschaliki.
 5. Młodzież z KSM-u rozprowadza kartki Wielkanocne.
 6. Akcja Katolicka zaprasza na majową pielgrzymkę autokarową na Podlasie i do Wilna w dniach od 20 do 25 maja br. Szczegóły na tablicach ogłoszeń.
 7. Przypominamy, że w środę, 10 kwietnia 2019 r., w naszej bibliotece od godz. 18:30 udzielane będą bezpłatne porady prawne.
 8. Wszystkich Parafian zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz naszej Parafii. W każdą środę od godz. 15:30 do 18:00 p. Marianna Drozdowska pomaga w wypełnianiu PIT-ów w pomieszczeniu Parafialnej Caritas.
 9. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 116 dla Dzieci z Dziecięcym Porażeniem Mózgowym, przy ul. Ignuta 28 zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi, 30 marca od 10.00 do 12.30. Szczegółowe informacje w gablotach ogłoszeniowych i na ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Dobrodziejom za wszelkie ofiary złożone na cele parafialne.
 11. Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich.