Wspólnota Niepokalanego Serca Maryi

Immaculate_Heart_of_MaryWSPÓLNOTA NIEPOKALANEGO SERCA MARYI PRZY PARAFII ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ

Wspólnota powstała z potrzeby serca, aby wypełnić duchowy testament św. Jana Pawła II. Inspiracją był Ogólnopolski Apel Rycerstwa Niepokalanej z parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Częstochowie, ogłoszony w miesięczniku Różaniec ( w październiku 2005r.), pod nazwą Nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca jako wotum Narodu Polskiego za pontyfikat Jana Pawła II.

Inicjatorom tego apelu chodziło o to, aby w pierwszą rocznicę odejścia do Domu Ojca Jana Pawła II wszyscy, którzy czują się Polakami kochającymi Go, mogli uczcić Jego pamięć i podziękować Maryi za pontyfikat Papieża Polaka. I tak od 26 sierpnia 2006 roku, gdy na Jasnej Górze zostały złożone wpisy do symbolicznej Księgi Pierwszych Sobót, czciciele Matki Bożej Fatimskiej z naszej parafii rozpoczęli swój udział w nabożeństwach pierwszych sobót miesiąca. W kwietniu 2013 roku ( w Roku Wiary) naszą parafię nawiedził Krzyż, przy którym św. Jan Paweł II prowadził nabożeństwo Drogi Krzyżowej w Koloseum.

To wydarzenie postawiło przed nami nowe wyzwania, by jeszcze wierniej trwać przy Krzyżu, Ewangelii i przy Maryi. Św. Jan Paweł II zachęcił nas, aby przez szerzenie Jego kultu, jeszcze mocniej zgłębiać orędzie fatimskie.

4 maja 2013 roku za zgodą śp. Ks. Proboszcza – ks. dr Janusza Czarnego w naszej parafii powstaje

WSPÓLNOTA NIEPOKALANEGO SERCA MARYI.

Wspólnota ta jest darem dziękczynnym za dar kanonizacji Jana Pawła II. Jesteśmy włączeni do Wielkiej Nowenny Fatimskiej, aktualnie jesteśmy w ostatnim roku -Jubileuszowym jej trwania pod hasłem: Droga przez Serce. Przymierze serc Jezusa, Maryi, naszych. Przygotowujemy się bezpośrednio do jubileuszu 100. rocznicy objawienia się Matki Bożej Różańcowej w Fatimie. W obecnym roku duszpasterskim 2017, w naszej archidiecezji trwamy od 13 lutego do 13 października 2017 w Archidiecezjalnej Nowennie Fatimskiej. W tym czasie przybliża się wiernym orędzie fatimskie i istotę Fatimskich I – szych sobót miesiąca.

Korzystamy z materiałów Wielkiej Nowenny Fatimskiej przygotowanych przez Sekretariat Fatimski z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

Znaczącym wydarzeniem w ramach przeżywanego jubileuszu będzie Akt poświęcenia Polski Niepokalanemu Sercu Maryi, który dokona się 6.06. 2017 roku, w Sanktuarium Fatimskim na Krzeptówkach w Zakopanem, z udziałem Episkopatu Polski.

Matka Boża prosi o wynagrodzenie za grzechy świata. Dlatego trzeba nam gromadzić się w każdą pierwszą sobotę miesiąca tak licznie, jak to czynimy 13. każdego miesiąca.

Opiekunem duchowym Wspólnoty jest Ksiądz GRZEGORZ GAC.

Animatorką Wspólnoty jest Krystyna Sieradzka.

Wypełnijmy ” Duchowy Testament” św. Jana Pawła II, zapraszamy wszystkich w każdą pierwszą sobotę miesiąca przez cały rok do wspólnej modlitwy na godz. 7:00.

Program nabożeństwa:

  1. Spowiedź św.( w godz. 6:30 – 7:00)
  2. Msza św. i Komunia św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi – godz. 7:00
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu:

 – Różaniec wynagradzający – godz. 7:30

 – Modlitwa do NMP Niepokalanie Poczętej wg św. Maksymiliana Marii Kolbego,

 – Akt zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi Królowej Polski na wzór św. Jana Pawła II.

  1. Medytacja pierwszo – sobotnia – godz. 8:00

 – Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Bądźmy razem ze św. Janem Pawłem II, ze św. Maksymilianem Marią Kolbe, ze Świętymi Hiacyntą i Franciszkiem Marto, a także wraz ze Sługą Bożą Siostrą Łucją od Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi w Pierwsze Soboty, by pocieszać zbolałe Serce Maryi!