Wspólnota Krwi Chrystusa

wkcWspólnota Krwi Chrystusa jest duchową rodziną skupiającą osoby świeckie i zakonne, które zobowiązują się pogłębiać duchowość Przenajdroższej Krwi Chrystusa i żyć Nią. Pan Jezus odkupił nas wszystkich swoją Krwią i dlatego naszym zadaniem jest uwielbiać i adorować Chrystusa Ukrzyżowanego. Chrystus ratuje nas nie srebrem, nie złotem, ale przez miłość, ofiarność, przez dawanie własnego życia. Poświęca Samego Siebie.

Głównym zadaniem ruchu jest formacja duchowa jego członków, która powinna wpływać na otoczenie; przede wszystkim w rodzinie, ale również w miejscu pracy, parafii. Formacja ta odbywa się w czasie rekolekcji i skupień w Domu Misyjnym, a także podczas spotkań w parafii i diecezji.

Wspólnota taka powstaje na terenie parafii tylko i wyłącznie za zgodą Księdza Proboszcza który aprobuje odpowiedzialnych na terenie parafii.

Do Wspólnoty można należeć indywidualnie lub modlić się w grupie. Każdy chrześcijanin może zapisać się do Wspólnoty Krwi Chrystusa i uczestniczyć indywidualnie w tej duchowej rodzinie. Nie jest wtedy zobowiązany do udziału w spotkaniach, ale jest zobowiązany do ogólnej gotowości życia według duchowości Krwi Chrystusa.

Chrystusa-mam-we-krwiWspólnota modlitwy to grupa osób mieszkających blisko siebie, którzy spotykają się na przykład co tydzień w domu jednego z członków na wspólnej modlitwie. Obecność Jezusa wśród nich czyni mieszkanie Domem Bożym i uświęca życie sąsiedzkie. Członkowie wspólnoty modlitwy którzy pragną dodatkowo angażować się w apostolstwie Kościoła mogą prosić o przyjęcie do Wspólnoty Misyjnej Krwi Chrystusa. Apostolstwo każdego chrześcijanina zaczyna się we własnej rodzinie, na miejscu pracy, szkole, we własnej parafii. Przykład życia: radość i pokój serca są najwymowniejszym głoszeniem Ewangelii Chrystusa. Nasze apostolstwo możemy realizować poprzez pomoc Chrystusowi. Chrystus także dzisiaj potrzebuje pomocników: ludzi, którzy poświęcają czas, siły, talenty, wyobraźnię, radość i cierpienie dla niesienia światu Bożej miłości. Pomoc wzajemną, Misjonarzom, potrzebującym i pomoc ludziom dobrej woli. Centrum naszego Ruchu znajduje się przy Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie, jest tam także intronizowana Relikwia Krwi Chrystusa z Golgoty.