Caritas

Ogólne zadania zobowiązują nasz zespół do mobilizacji charytatywnej parafian przez praktykowanie miłosierdzia modlitwą, słowem i czynem, a w szczególności poprzez:

  • kultywowanie parafialnych i rodzinnych zwyczajów charytatywnych
  • przygotowywanie akcji charytatywnych
  • uroczyste obchody świąt charytatywnych
  • zobowiązani jesteśmy do stałego i w miarę pełnego rozpoznawania potrzeb i możliwości udzielania pomocy parafianom
  • konkretną pomoc powinniśmy kierować w szczególności do chorych, starszych, niepełnosprawnych, rodzin, dzieci, młodzieży, osób ubogich i przeżywających inne trudności

Działalność zespołu:

I   Spotkania robocze całego zespołu odbywają się zasadniczo jeden raz w miesiącu. Dotyczą formacji oraz zadań i sposobu działania.

II  Dyżury pełnimy w każdą środę w godz. 15.30-17.30. Przyjmujemy osoby zgłaszające się do nas i pomagamy im w rozwiązywaniu problemów, udzielamy pomocy w miarę naszych możliwości. Pośredniczymy w międzysąsiedzkim przekazywaniu wyposażenia mieszkań, sprzętu AGD, sprzętu rehabilitacyjnego, a także w bezinteresownym lub za niedużą opłatą pomaganiu w drobnych remontach, opieką nad dziećmi, pomocą osobom starszym. Raz w miesiącu, rodzinom w trudnej sytuacji materialno-bytowej, wydajemy pomoc żywnościową uzyskaną z Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Samotnym inwalidom organizujemy dowóz tej żywności. Prowadzimy stałą zbiórkę darów żywnościowych do koszyczka ustawionego w zaprzyjaźnionym sklepie.